HENKILÖSTÖ

Teatterin johto ​​​​​​​


Kalle Lamberg
Taiteellinen johtaja
p. 044 295 5352
kalle.lamberg@linnateatteri.fi


Maija Palonheimo
Toimitusjohtaja
p. 040 5940 655
maija.palonheimo@linnateatteri.fi

​​​​​​​​​​​​​​Toimisto


Henni Syrjänen
Tuottaja / Hallinto
p. 050 412 9990
henni.syrjanen@linnateatteri.fi


Annukka Vauhkonen
Tuottaja / Markkinointi
p. 041 4345 411
annukka.vauhkonen@linnateatteri.fi


Tuula Rahunen
Palveluvastaava
p. 0400 262 941
tuula.rahunen@linnateatteri.fi


Sebastian Allén
Myyntivastaava
p. 0400 469 047
sebastian.allen@linnateatteri.fi


Teija Halme
Palveluvastaava
teija.halme@linnateatteri.fi

Tuotanto


Sari Satama
Tuottaja
p. 044 720 1286
sari.satama@linnateatteri.fi


Esa Näykki
Valo- ja äänisuunnittelija
p. 041 506 6772
esa.naykki@linnateatteri.fi


KristiaUusitalo
Valo- ja äänimestari
p. 040 553 0169
kristian.uusitalo@linnateatteri.fi


Anniina Kuula
Pukusuunnittelija
p. 040 582 2251
anniina.kuula@linnateatteri.fi


Kaarina Kopola
Ompelija, puvuston- ja tarpeistonhoitaja
p. 050 4607740

kaarina.kopola@linnateatteri.fi

Ravintola

Teatteriravintola, Linnankatu 31:


Pauliina Timoska 
Ravintolatoimenjohtaja
p. 0400 858 549
pauliina.timoska@linnateatteri.fi


Esme Raita
Keittiöpäällikkö
p. 0400 548 515
esme.raita@linnateatteri.fi

​​​​​​​Domino-ravintola, Puutarhakatu 8:


Maiju Kotialho
Ravintola- ja myyntipäällikkö
p. 040 032 3031
maiju.kotialho@linnateatteri.fi


Martin Langford
Keittiömestari
martin.langford@linnateatteri.fi

Nauraminen töissä sallittu.

#meillesaanauraa

#töissäonkivaa

#munteatteri