HENKILÖSTÖ

Teatterin johto ​​​​​​​


Kalle Lamberg
Taiteellinen johtaja
p. 044 295 5352
kalle.lamberg@linnateatteri.fi


Mikko Granström
Toimitusjohtaja
p. 040 513 5337
mikko.granstrom@linnateatteri.fi

​​​​​​​​​​​​​​Toimisto ja lipunmyynti


Tuula Rahunen
Palveluvastaava
p. 0400 262 941
tuula.rahunen@linnateatteri.fi


Teija Halme
Palveluvastaava
teija.halme@linnateatteri.fi

Tuotanto ja markkinointi


Annukka Vauhkonen
Tuottaja / Markkinointi
p. 041 4345 411
annukka.vauhkonen@linnateatteri.fi


Sari Satama
Tuottaja / Omat- ja vierailutuotannot sekä tilavuokrat
p. 044 720 1286
sari.satama@linnateatteri.fi

Tekniikka


Esa Näykki
Valo- ja äänimestari
p. 041 506 6772
esa.naykki@linnateatteri.fi


KristiaUusitalo
Valo- ja äänimestari
p. 040 553 0169
kristian.uusitalo@linnateatteri.fi


Kaarina Kopola
Pukusuunnittelija, Ompelija
p. 050 4607740

kaarina.kopola@linnateatteri.fi

Teatteriravintola ja tapahtumapalvelut

​​​​​​


Maiju Kotialho
Ravintola- ja myyntipäällikkö
p. 040 032 3031
maiju.kotialho@linnateatteri.fi


Martin Langford
Keittiömestari
martin.langford@linnateatteri.fi

Esme Raita
Keittiön vuoromestari
esme.raita@linnateatteri.fi

Nauraminen töissä sallittu.

#meillesaanauraa

#töissäonkivaa

#meidänteatteri